1.       Članstvo v mednarodnih združenjih

3.       Erasmus+

4.       Aktualne priložnosti za študente in zaposlene

Članstvo v mednarodnih združenjih

Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled aktivno sodeluje v mednarodnih združenjih:

·         AEHT (European Association of Hotel and Tourism Schools)
·         EURHODIP (The Leading Hotel Schools in Europe)
·         EUHOFA (International Association of Hotel Schools)
·         EURASHE (European Association of Institutions in Higher Education)

Najbolj aktivni smo v Evropskem združenju šol gostinstva in turizma AEHT. Redno se udeležujemo njihovih konferenc in tekmovanj, kjer naši študenti dosegajo vrhunske rezultate. V okviru AEHT se vsako leto udeležimo letne konference AEHT, barmanskega tekmovanja za mlade barmane, barmanskega tekmovanja Bacardi – Martini in Evropskega božiča ter sodelujemo pri drugih izbranih razpisanih tekmovanjih.

Odprtost in povezovanje

Cilj VSŠGT Bled je izobraziti kadre, ki bodo uspešno dvignili kvaliteto dela v gostinstvu in turizmu ter velneški dejavnosti, zato veliko pozornosti namenjamo sodelovanju:

• s tujimi gostinskimi in turističnimi podjetji, največ s hoteli oz. hotelskimi verigami,
  • s številnimi gostujočimi predavatelji iz prakse,
  • z naslednjimi šolami:
    ·         Kuressaare Regional Training Centre (Estonija)
    ·         Omnia, the Joint Authority of Education (Finska)
    ·         Swiss Education Group (Švica)
    ·         Visoka hotelijerska škola Beograd (Srbija)
    ·         Hotelová akadémia Prešov (Slovaška)
    ·         LUKSIA, Federation of Vocational Education (Finska)
    ·         Škola za srednje i više stručno obrazovanje »Sergije Stanić« Podgorica (Črna gora)
    ·         Vyšší odborná škola hotelnictví a turismu Poděbrady  (Češka)

Erasmus+

Veliko pozornosti namenjamo sodelovanju v programu Erasmus+. Največ poudarka je namenjenega mobilnosti študentov in zaposlenih.

Zavezani smo stalnemu iskanju novih možnosti za primerne projekte, ki bodo koristili tako študentom kot predavateljem in ostalim zaposlenim pri njihovem strokovnem izpopolnjevanju. Prav sodelovanje v programu Erasmus+ nudi največ možnosti širitve obzorij, dvig kakovosti vseh sodelujočih in spoznavanje dobrih praks širom Evrope.

Šolski hotel Astoria prav tako nudi enkratne možnosti. Na praktično izobraževanje prihajajo študenti iz različnih evropskih držav. Predvidevamo pa tudi usposabljanja tujih predavateljev/zaposlenih v velneškem centru hotela Astoria.

Praksa in študij v tujini preko programa Erasmus+.

Aktualne priložnosti za študente in zaposlene

1. Študenti_  Paid internships in France in luxury Hotels & Restaurants
2. Zaposleni_ Erasmus+ training courses for staff mobility