KRONOLOŠKI PREGLED USPEHOV ŠTUDENTOV VGŠ BLED:


2017

Biser Mora, Brač, Hrvaška

Syu Poropat, Jan Demaria,
Gregor Potočnik
bronasta medalja priprava trihodnega menija
Valentina Žerjal, Lara Vizler,
Uroš Zorč
zlata medalja priprava trihodnega menija
Gregor Potočnik srebrna medalja priprava rižote
Jan Demaria zlata medalja priprava testenin
Syu Poropat zlata medalja priprava sladic
Syu Poropat srebrna medalja priprava vegetarijanske jedi

Wellness & Zero Waste, Casargo, Italija

Ekipno
Valentina Žerjal, Rok Žurman,
Jan Demaria, Gregor Kerin
absolutni zmagovalci tekmovanja  Wellness & Zero Waste Team Trophy
prvo mesto  Najboljđa organizacija in natančnost pri delu
drugo mesto  Najboljša kuharska ekipa
tretje mesto  Najboljša bar in strežna ekipa
prvo mesto  Najboljši Mise en Place
2016

24. mednarodno tekmovanje za mlade barmane "EUROCUP 2016" - Prešov, Slovaška

Anže Šmid zlato priznanje  
Luka Potočnik srebrno priznanje  
Anže Šmid, Luka Potočnik skupno zlata medalja  
Anže Kastelic srebrno priznanje  
Jan Demaria bronasto priznanje  
Anže Kastelic, Jan Demaria skupno bronasta medalja  

29. konferenca AEHT - London, VB

Syu Poropat zlata medalja priprava slaščic
Anže Šmid zlata medalja barmanstvo
Eva Zupančič bronasta medalja hotelski management

63. GTZ Slovenije 2016, Radenci

Luka Potočnik zlato priznanje priprava in postrežba kave
Anže Šmid zlato priznanje barmanstvo
Špela Pšenica srebrno priznanje barmanstvo

2015

62. GTZ Slovenije, Hit d.d., Nova Gorica

Janez Trelc srebrno priznanje tekmovanje barmanov

28. konferenca AEHT - Cervia, Italija

Meta Vavpot zlata medalja barista
Janez Trelc zlata medalja barmanstvo
Ana Božnar srebrna medalja slaščičarstvo
Martina Pintar bronasta medalja management

10. G&T Cup Bled

Janez Trelc 1. mesto barmanstvo (absolutno)
Aleš Gorenc 1. mesto barist (absolutno)

Bacardi Martini Cup - Podebrady, Češka republika

Aleš Gorenc 1. mesto kreativna priprava koktajla

2014

27. konferenca AEHT - Beograd, Srbija

Luka Bonča zlata medalja strežba
Tim Perić zlata medalja postrežba vina
Aleš Padovnik srebrna medalja barmanstvo
Martin Velikanje srebrna medalja dekatlon kuhinja
Špela Šavs srebrna medalja nouvelle cuisine
Anja Kopina bronasta medalja destinacijski management
Grega Gardener bronasta medalja hotelski management
Žiga Papov bronasta medalja recepcijsko poslovanje

2. novoletni koktajl prijateljstva v Rogaški Slatini

Ana Šink 2. mesto  

9. G&T Cup Bled

Aleš Padovnik in Lea Gašperšič 3. mesto  

Mednarodno kuharsko tekmovanje - Biser mora - otok Brač, Hrvaška

Simona Maček zlata medalja  
Simona Maček zlata medalja  
Simona Maček zlata medalja  
Špela Šavs zlata medalja  
Lea Gašperšič srebrna medalja  

Hrvaško državno prvenstvo v barmanstvu v sklopu tekmovanja Biser mora - otok Brač, Hrvaška

Aleš Gorenc in Luka Bonča 2. mesto  

61. GTZ Slovenije, Portorož

Luka Bonča zlato priznanje tekmovanje barmanov
Ana Šink srebrno priznanje tekmovanje barmanov
Špela Šavs bronasto priznanje tekmovanje v pripravi jedi po naročilu Magic box - kuharji do 23 let
Karin Čemažar zlato priznanje tekmovanje v pripravi in postrežbi kave
Aleš Gorenc bronasto priznanje tekmovanje v pripravi in postrežbi kave
Grega Gardener srebrno priznanje tekmovanje hotelskih receptorjev
Žiga Papov bronasto priznanje tekmovanje hotelskih receptorjev

Evropsko tekmovanje v poklicnih spretnostih EuroSkills 2014 - Lille, Francija

Simona Maček medalja odličnosti  

22. mednarodno tekmovanje za mlade barmane "EUROCUP 2014" - Prešov, Slovaška

Luka Logar srebrna medalja  
Aleš Gorenc, Janez Meglič in Anže Šmid bronasta medalja  

2013

Tekmovanje in konferenca AEHT 2013, 10. 11. do 15. 11. 2013

Špela Smole 2. mesto poznavanje recepcijskega poslovanja
Matjaž Drole 2. mesto mešanje pijač
Matjaž Belšak 2. mesto kuharski deseteroboj
Robin Rihtar 2. mesto poznavanje in strežba vin

Barmansko tekmovanje EUROCUP - Prešov 2013, 21. 10. do 25. 10. 2013

Aleš Padovnik srebrno priznanje  
Matej Kolednik bronasto priznanje  
Ana Šink bronasto priznanje  
Robert Rihter bronasto priznanje  

60. Gostinsko turistični zbor - Terme Olimia 2013, 8. 10. do 9. 10. 2013

Olimpiada poklicev 1. mesto Kuharstvo
Olimpiada poklicev ekipno - 1. mesto Kuharstvo in Strežba
Olimpiada poklicev 2. mesto Strežba
Simona Maček zlato priznanje Tekmovanje Euroskills, smer kuharstvo
Mario Kofalt srebrno priznanje Tekmovanje EuroSkills, smer kuharstvo
Matjaž Drole bronasto priznanje Tekmovanje o pivu
Matjaž Drole bronasto priznanje Tekmovanje barmanov
Robin Rihter bronasto priznanje Strežba
Martin Velikanje bronasto priznanje Magic Box tekmovanje do 23 let

Barmansko tekmovanje, Podebrady, Češka, 18. 3. do 19. 3. 2013

Sašo Žnidarič srebrna medalja  
Matjaž Drole bronasta medalja  
Matej Kolednik bronasta medalja  
Anja Pecman bronasta medalja  
Špela Smole bronasta medalja  
Gašper Zima bronasta medalja  

Biser mora, Brač, Hrvaška, 19. 3. do 21. 3. 2013

Simona Maček, Mario Kofalt, Martin Gluščič 1. mesto ekipno tekmovanje mladih kuharjev

2012

Barmansko tekmovanje - Prešov 2012

Matjaž Drole 2. mesto  
Gašper Zima 3. mesto  
Ekipno tekmovanje šol - VSŠGT Bled 3. mesto  

59. Gostinsko turistični zbor - Radenci 2012

Špela Triler zlata medalja (absolutna zmagovalka tekmovanja) barmanstvo
Matjaž Belšak zlata medalja Magic box
Simona Maček srebrna medalja Magic box
Marko Majcen bronasta medalja tekmovanje vinskih svetovalcev

Tekmovanje in konferenca AEHT - Ohrid 2012

Špela Triler barmanstvo 1. mesto
Domen Šušterčič 2. mesto recepcija


2011


Tekmovanje in konferenca AEHT - Haag 2011

Metod Gradišar 2. mesto barmanstvo
Barbara Janc 3. mesto strežba

Barmansko tekmovanje - Prešov 2011

Suzana Krumpič 3. mesto  
Simon Pribac 3. mesto  
Gašper Zima 3. mesto  
Matjaž Drole 3. mesto  
Ekipno tekmovanje šol - VSŠGT Bled 3. mesto  

GTZ 2011 - Terme Čatež

Barbara Letonja zlata medalja barmanstvo
Metod Gradišar zlata medalja barmanstvo
Špela Triller srebrna medalja barmanstvo
Ana Golja srebrna medalja barmanstvo
Simon Pribac bronasta medalja barmanstvo
Simon Pribac, Barbara Janc, Domen Hren zlata medalja strežba v sklopu tekmovanja Euroskils
Marko Magajne, Mitja Balažic, Manuel Majerič srebrna medalja strežba v sklopu tekmovanja Euroskils
Aleksander Stoykov bronasta medalja točenje piva
Alenka Nečemer priznanje tekmovanje hotelskih receptorjev

Gastro 2011, Brač, Hrvaška

 Blaž Pretnar  prvo mesto  recepcijsko poslovanje
 
Biser Mora, Brač, Hrvaška
Manuel Majerič, Simon Pribac, Domen Hren, Miro Ečimović zlata medalja priprava hladne plošče za 6 oseb
Karmen Jagodic, Marko Magajne, Mitja Balažic, Miro Ečimović zlata medalja priprava tople jedi na osnovi piščančjega mesa
Posebna nagrada za najboljšo šolo na tekmovanju!    

6th G&T CUP - barmansko tekmovanje

Metod Gradišar prvo mesto  

2010

Barmansko tekmovanje - Prešov 2010

Metod Gradišar srebrna medalja  
Anže Gorenc srebrna medalja  
Simon Pribac bronasta medalja  

57. GTZ - Kranjska gora

Metod Gradišar zlata medalja (absolutni zmagovalec tekmovanja) Barmanstvo
Jan Remec zlata medalja Barmanstvo
Maruša Mršol srebrna medalja Barmanstvo
Benjamin Ule srebrna medalja Mladi kuharji do 23 let - Magic Box
Marko Magajne srebrna medalja Mladi kuharji do 23 let - Magic Box
Robi Drnovšek bronasta medalja Mladi kuharji do 23 let - Magic Box
Gregor Mihelič srebrna medalja Priprava kave
Aleksander Stoykov bronasta medalja Točenje in poznavanje piva
Metod Gradišar bronasta medalja Tekmovanje vinskih svetovalcev
Blaž Pretnar bronasta medalja Tekmovanje hotelskih receptorjev

Konferenca AEHT - Lizbona

Blaž Pretnar 1. mesto hospitality management (višji nivo)
Maruša Mršol 2. mesto barmanstvo

Kuharsko tekmovanje - BISER MORA - otok Brač, Hrvaška

Miro Ečimovič, Sara Jeler, Žiga Vidmar SREBRNA KOLAJNA Kategorija juniorjev; kategorija A, hladna plošča za 6 oseb z uporabo tune
Miro Ečimovič, Sara Jeler, Žiga Vidmar BRONASTA KOLAJNA Kategorija juniorjev; kategorija B, topla glavna jed za 2 osebi z uporabo perutnine
Katja Štukelj, Sara Jeler, Žiga Vidmar SREBRNA KOLAJNA Kategorija juniorjev; kategorija C, desert za 2 osebi z uporabo skute in čokolade
Robi Drnovšek, Benjamin Ule, Matej Cerovšek ZLATA KOLAJNA Kategorija seniorjev; kategorija narodna kuhinja 4 različne hladne začetne jedi, 4 različne tople jedi, 4 različne sladice

5th G&T CUP - barmansko tekmovanje

Metod Gradišar 1. mesto  
Jan Remec 2. mesto  
Miha Kolarič 3. mesto  

2009

Tekmovanje EURHODIP - MARIANNE MÜLLER AWARD - Bologna, Italija

Jana Podlipnik in Adam Jerič 1.mesto projekt promocije domačega kraja

Konferenca AEHT - Dubrovnik, Hrvaška

Jan Remec 3. mesto barmanstvo

Barmansko tekmovanje Slovaška - Prešov

Jan Remec 3. mesto (absolutno)  
Maruša Mršol srebrna medalja  
ekipno šola zlata medalja  

Gostinsko turistični zbor 2009 - Maribor

Jan Remec ZLATA MEDALJA (absolutni zmagovalec) barmanstvo
Mario Markovič SREBRNA MEDALJA barmanstvo
  ZLATA MEDALJA priprava in postrežba kave
Mateja Preradovič SREBRNA MEDALJA barmanstvo
Alen Audič SREBRNA MEDALJA priprava jedi pred gostom
Jelena Jovanova BRONASTA MEDALJA tekmovanje hotelskih receptorjev
Anže Kristan PRIZNANJE tekmovanje vinskih svetovalcev
Blaž Kavčič PRIZNANJE tekmovanje vinskih svetovalcev
Na tekmovanju GTZ 2009 je poleg naših trenutnih študentov sodelovalo tudi 28 naših bivših študentov, ki so prav tako prejeli odličja v posameznih katergorijah.

2008

Mednarodno tekmovanje Italija - Sciaca

Mario Markovič 1. mesto barmanstvo
Jana Podlipnik 1. mesto turistična promocija

Barmansko tekmovanje Italija - Čedad

Tanja Trobec, Miša Špenko in Mario Markovič ekipno 2. mesto  

Konferenca AEHT - Estonija

Mario Markovič 1. mesto barmanstvo
Jana Podlipnik 2. mesto animacija

2006

Konferenca AEHT - Irska

Benjamin Rezar 1. mesto strežba
Kaja Kristan 3. mesto animacija

2005

Konferenca AEHT - Turčija

Sanela Zekovič 3. mesto animacija

2004

Konferenca AEHT - Slovenija (organizator VGŠ Bled)

Marko Kosednar 2. mesto barmanstvo

2002

Konferenca AEHT - Italija

Petra Biškup 3. mesto turistična promocija

2001

Konferenca AEHT - Avstrija

Matija Kozina 2. mesto promocija
Mateja Radej 3. mesto poznavanje vin

1997
   

Konferenca AEHT - Nizozemska

Tina Hiti 1. mesto turistična promocija